průmyslová zóna

Kolín - Ovčáry

Do průmyslové zóny se přestěhují firmy Raisa a Manag 14. 1. 2020

Prodej dalších dvou pozemků v průmyslové zóně Kolín - Ovčáry je schválený. Odhlasovali ho zastupitelé města na svém posledním zasedání v roce 2019 a kupní smlouva byla podepsána na počátku roku 2020. Prvním prodaným pozemkem je plocha v sektoru G o celkové výměře 1,2 ha a to společnosti Raisa, která se zaměřuje na stavebnictví a energetiku. V zóně bude stavět skladovací haly, administrativní budovu, výrobní haly. Dosud sídlí v Havlíčkově ulici v Kolíně.

Druhý prodaný pozemek je také v sektoru G, má něco přes 1, 5 ha a z vlastnictví města míří do vlastnictví společnosti Manag Real, tedy dodavatele v oblasti petrochemie a chemie, který vyrábí například elektrická zařízení do prostředí s nebezpečím výbuchu nebo čidla pro plynovou detekci včetně jejich kalibrace a servisu.

I v tomto případě se jedná o přesun stávajícího kolínského investora, tentokrát ze Šťáralky, kde působí už 25 let. U obou firem město nepředpokládá žádné výrazné dopravní zatížení pro průmyslovou zónu.

„Aktuálně po prodeji zmiňovaných ploch velké průmyslové zóně zbývá ještě cca 55 hektarů volných pozemků“, doplnil starosta Michael Kašpar.

Zpět